+370 (636) 96644

Senatvė – nuostabaus lėtumo metas

Senatvė – nuostabaus lėtumo, ramybės, kantrybės, gebėjimo atleisti, mokėjimo palaukti, davimo nieko neprašant ir gebėjimo džiaugtis akimirka metas

Sakoma, kad dviejų dalykų – mirties ir mokesčių – neįmanoma išvengti. Tad ko tuomet jaudintis dėl to, ko negali pakeisti? Kita vertus, mintis kad visuomet rasis jaunesnių, gyvensiančių ilgiau, daugumai neduoda ramybės. O senatvė tarsi baubas persekioja ne tik nakties košmaruose, bet ir dienomis, kai kiekvienąkart pažvelgęs į veidrodį susiduri su realybe.

<…>

Kodėl svarbu sąmoningai vertinti neišvengiamus gyvenimo ir gamtos dėsnius?

Sąmoningumas yra geras dalykas. Būtent didesnio kliento sąmoningumo, o ne konkrečių problemų sprendimo, siekia psichologai konsultacijose ar psichoterapijoje. Apie sąmoningumą svarbą kalba ir visos didžiosios pasaulio religijos. Didesnis sąmoningumas padeda atsiverti patirčiai ir įvairovei. Senatvė yra neišvengiama. Kai nuo šios minties desperatiškai nebėgame, galime atidžiau į ją pažvelgti ir pamatyti ne tik senatvės trūkumus, bet ir prasmę. Senatvė turi nuostabaus lėtumo, ramybės, kantrybės ir gebėjimo atleisti, mokėjimo palaukti, davimo nieko neprašant ir gebėjimo džiaugtis akimirka. Didelė dalis vaikų mielai leidžia laiką su seneliais. Kaip manote, kodėl? Juk vaikai kaip niekas kitas yra jautrūs tikriems ir geriems dalykams.

Pilnas straipsnis: http://www.alfa.lt/straipsnis/15139642/senatve-naturalus-gyvenimo-etapas

© 2020 Lovecare. All rights reserved.